Hemtrender

Kategorier
Min önskelista

Min önskelista

Nedräkningen har börjat. Om nio dagar fyller jag t-r-e-a nolla. Jisses. Tiden går omekligen fort när man har roligt! På min födelsedag kommer jag göra något av det jag tycker allra bästa om – upptäcka en ny plats med en vän. Budapest står det på flygbiljetten och jag hoppas försommaren hinner nå Ungern lagom till Påsk.
Och egentligen, helt ärligt med handen på hjärtat, så har jag verkligen allt jag önskar mig här och nu redan. Men ändock, det är ju lite kul att knopa ihop en materiel-önskelista också så här kommer min wishlist inför stundande 30-årsdag.
Printet ”Monika” av Martin Nicolausson från Arte Limited hade gärna fått hänga ovanför min soffa. Te från Kusmi kan man inte ha för mycket av. Ljusstaken Vänskapsknuten i mässing från Svenskt Tenn har jag så länge suktat efter så den får stå med även på denna lista… Jag skulle behöva en Yoga-matta + nya löparpjucks. Armband med en tanke tycker jag om, denna Karmacirkel skulle jag gärna bära på. Lonely Planet New York City behövs till höstens resa. Och nya lurar skulle sitta fint.

0 svar på ”Min önskelista”

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Få inspiration i din inkorg!

Skriv upp dig på listan för Hemtrenders nyhetsbrev här nedan: