Bloggare måste nästan vara några av de mest ambitiösa människorna som finns i vårt avlånga land. Många har helt andra heltidsjobb och inte nog med det, flertalet har även en egen webshop! I´m impressed.
Idag är det knappt två veckor kvar till Julafton och juklappsinköpande känns som en trolig punkt på mångas To Do-list idag. Därför vill jag passa på att tipsa om några webbutiker som underlättar julklappsletandet något. Men jag tänkte inte tipsa om de vanliga stora komm- ersiella utan istället om några butiker som drivs av dessa ambitiösa egenföretagare!
Klick, klick!
Bloggtjejen Johanna Billingskog har webbutiken Johanna B. med örhängen, brickor m.m. med hennes egna grafiska mönster. Jag tycker väldigt mycket om hennes fyrklöver mönster!
Söta tjejen Vanja driver inte bara inredningsbloggen Stämningsfullt utan har även VL-smycken där man kan köpa smycken med egna texter. Något fint till sin älskade kanske eller ett halsband med barnens namn instansade?
Johanna som står bakom bloggen Highway Design har även ett företag med fina produkter som hon säljer på HopsShop.
Ambitiösa Malou driver webb-butiken presentshopen.se sedan en tid tillbaka och här finns julklappar för hela familjen!
Min vän Elizabetth har just nu ingen webb-butik men se hennes möbler i hennes blogg Design by E, hon har mycket fint och en helt unik stil. 
Mångsysslaren Henrick har också nu i höst öppnat en webb-butik med mycket kul. Moltaz Designshop heter den och har allt från kuddar till Washitejp.
0 svar på ”Julshoppa hemifrån”
Vilka bra tips, man tackar!
Hej söta ! Nej faktitskt inte granit, har redan glömt vad sidan hette, men länkade.. Hur mår du? Vad kul att du vann ljusstaken! Och du jag håller med dig, det är helt fantastiskt vad alla bloggare hinner med… ett jobb i sig! Kram!!
Å tack vad gullig du är!
Glömde ju för sjutton att berätta att jag redan fått ljusstaken. Världens snabbaste leverans alltså, redan dagen efter :)Visar på bloggen snart!
Kram!