Dags för månadens önskelista! Just nu när jag är mitt-i-en-flytt så det snurrar färgkoder och en massa sovrumsval runt i huvudet. Men eftersom det är ett stort projekt i sig så tänker jag bortom det rummet och har satt ihop en majlista med fina saker som gärna får flytta med till Ingarö också.
Först lite nytt till garderoben, nya sommarkläder är ett måste, gärna khakifärgade-shorts, sen gillar jag nya varumärket Fritsch & Gunterbergs print Coincidence och förra veckan lanserade IKEA den välomtalade kollektionen Viktigt. Jag hann inte dit i helgen så jag hoppas på att vid lagerpåfyllning två(?) kunna norpa några av de fina glasskålarna. Sen kommer jag bli med balkong (och trädgård iofs.) så förutom en hängstol så det kliar i mina gamla trädgårdshandelsfingrar så några sommarplanteringar kommer det bli och en vattenkanna på det tack!
This month wish list is about an update of the summer outfits. A poster by the new brand Fritsch & Gunterbergs and glas bowls from IKEA´s new collection Viktigt and I´m also thinking of doing some summer pots for the balcony soon to have and a watering can would be nice!
Photo: links abow + Artilleriet
3 svar på ”Wishlist May”
Så fina skålar! Det andra också! 🙂
Visst är det!:) Hoppas du haft en fin helg Nilla!
Finfin önskelista!